Większość technik leczenia medycyny wschodu, opiera się o koncepcję energii życiowej, przepływającej przez meridiany, 14 punktów energetycznych rozsianych po całym ciele. Poprzez uciskanie tych punktów za pomocą dłoni następuje proces regeneracji i zdrowienia.

Jaka jest historia akupresury?

Akupresura znana jest od 5000 lat. W Japonii występuje pod nazwą Shiatsu. Według tradycji, jej początków należy szukać w podaniach wojowników, którzy po odniesieniu w boju ran kłutych oraz ciętych deklarowali, że część ich chorób w niewiadomy sposób zniknęła. To skłoniło chińskich lekarzy do szukania związków między nakłuwaniem i uciskaniem pewnych części ciała, a zdrowieniem. Obecnie akupresura jest trzecią najpopularniejszą metodą leczenia chorób i bólu na świecie. Uchodzi za zdolną do uleczenia 40 poważnych dolegliwości i setek mniej uciążliwych. W Europie pierwsze świadectwa jej użycia datuje się na XVII wiek.

Na co pomaga akupresura?

Akupresura jest pomocna w leczeniu:

  • nudności
  • wymiotów
  • bólów krzyża
  • napięciowych bólach głowy
  • bólach brzucha
  • bóle porodowe

Akupresura jest zdecydowanie mniej inwazyjna od akupunktury. Zalecamy korzystanie z niej przy łagodnych objawach bólowych. Dla cięższych schorzeń lepiej nadaje się elektroakupunktura. Obecnie akupresura nie jest zalecana jako jedyna metoda leczenia poważnych chorób, ale z powodzeniem może uzupełnić konwencjonalną terapię.

Jak działa akupresura?

Praktykycy akupresury używają palców, dłoni, łokci lub stóp ldo wywierania nacisku na punkty akupunkturowe na meridnianach. Czasami akupresura obejmuje również masaż rozciągający lub akupresurowy, co wydatnie zwiększa skuteczność zabiegu

Podczas sesji akupresury leżysz w ubraniu na miękkim stole do masażu. Lekarz delikatnie naciska punkty akupresury na ciele. Sesja trwa zwykle około godziny. Aby uzyskać najlepsze wyniki, możesz potrzebować kilku sesji.

Celem akupresury lub innych rodzajów Chińskiej Medycynyi jest przywrócenie zdrowia i równowagi kanałom energetycznym organizmu oraz regulacja przeciwstawnych sił yin (energia negatywna) i yang (energia dodatnia). Niektórzy zwolennicy twierdzą, że akupresura nie tylko leczy pola energetyczne i ciało, ale także umysł, emocje i ducha.

Zapisz się na zabieg akupresury i przekonać się jak działa mądrość Wschodu!

Kategorie: Medycyna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Follow by Email
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram