Akupunktura zdobywa na świecie coraz więszką popularność. Jej młodsza siostra, elektroakupunktura, jest najpewniej wynalazkiem XX-wiecznym, chociaż pierwsze nieśmiałe próby jej stosowania, jeszcze pod nazwą galwanoterapii, przypadają na XVIII wiek. Chcesz się dowiedzieć w czym może pomóc CI elektroakupunktura? Czytaj dalej!

Akupunktura a elektroakupunktura – różnice

Elektroakupunktura ma wiele wspólnego z tradycyjną akupunkturą. Podczas terapii stymuluje się te same punkty co jej starsza siostra. Różnica polega na tym, że do igieł podłącza się do urządzenie, które generuje impulsy elektryczne z różną częstotliwością, w zależności od stanu pacjenta i leczonej choroby.

Filozofia

Za chorobę, według tradycyjnej medycyny chińskiej, odpowiada nieprawidłowy przepłych chi w organizmie. Elektroakupunktura, jako rozszerzenie akupunktury, jest przydatna w sytuacjach, kiedy bardzo trudno stymulować chi w sposób konwencjonalny. Stąd jej częste zastosowanie w przewlekłym bólu i problemach natury neurologicznej.

Czy elektroakupunktura jest bezpieczna?

Tak, pod dwoma warunkami. Po pierwsze wyjścia elektrostymulatorów muszą być odpowiednio skalibrowane, nie obejdzie się bez wiedzy na temat sposobu działania urządzeń, do których podłączamy igły. Po drugie również lekarz korzystający z tej metody musi być odpowiednio przygotowany. To wiedza czyni różnicę. W żadnym wypadku nie zaleca się poddawać się zabiegom wykonywanym przez osoby o małym doświadczeniu. Jesteśmy jednym z najlepiej przeszkolonych i kompetentnych w zakresie stosowania elektroakupunktury zespołów w Polsce.

Na jakie choroby pomaga elektroakupunkutra?

Do najcześciej leczonych elektroakupunkturą schorzeń zalicza się:

  • przewlekły ból
  • wymioty podczas stosowania chemioterapii
  • porażenie mięśni
  • niedowład kończyn
  • przeklekły stres
  • chroniczne zmęczenie
  • nerwobóle

Skuteczność terapii można dodatkowo zwiększyć stosując masaż leczniczy, stawianie baniek oraz odpowiednio dobrane zioła.

Czy elektroakupunktura jest dla mnie?

Jeśli nie dotyczą Cię wyżej wymienione schorzenia, tylko cierpisz na mniej dotkliwe choroby, spróbuj najpierw klasycznej akupunktury lub stawiania baniek. Elektroakupunktura jest w 100% bezpieczna, jednak należy stosować ją wtedy, kiedy jest potrzebna. Jeśli potrzebujesz konsultacji oraz diagnozy, zapraszamy do kontaktu.

Kategorie: Medycyna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Follow by Email
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram