W Chinach mawia się, że „akupunktura i bańki potrafią wyleczyć więcej niż połowę chorób”. I choć ta pierwsza metoda leczenia została już doceniona przez miliony ludzi na całym świecie, druga nadal nie jest zbyt popularna. A szkoda. Stawianie baniek to bezpieczna i skuteczna metoda leczenia bardzo wielu dolegliwości.

Stawianie baniek to zabieg leczniczy, który polega na przykładaniu do miejsc chorobowych naczyń wypełnionych powietrzem. W pewnym sensie stanowi odwrotność masażu. Zamiast wywierać nacisk na mięśnie, używa delikatnego nacisku, by pociągnąć je w górę. Znana jest od tysięcy lat. Sprawdza się tam, gdzie inne metody zawodzą. Można ją stosować nawet u bardzo małych dzieci (powyżej 12 miesięcy).

Skąd pochodzi metoda stawiania baniek?

Najprawdopodobniej metoda ta jest tak stara jak praktyki szamańskie. To właśnie w nich zrodziło się przekonanie, że choroby można wyssać z ciała. Jednym z najwcześniejszych dokumentów poświęconych stawianiu baniek można znaleźć w pracy napisanej przez taoistycznego zielarza o imieniu Ge Hong, której historia sięga aż 300 r. n.e. Jeszcze wcześniejsza chińska dokumentacja sprzed trzech tysięcy lat zalecała stosowanie baniek do leczenia gruźlicy płuc.

W czym może pomóc stawianie baniek?

Bańki mogą pomóc w chorobach reumatycznych, przeziębieniu, zapaleniu płuc, pobudzeniu krążenia oraz złagodzeniu chronicznego stresu. Mają zdolność do zmniejszania bólu, leczenia duszności i półpaśca. Lista chorób, które można leczyć stawiając bańki jest bardzo długa. Bańka, przyłożona do ciała, zasysa skórę do środka, powodując napływanie krwi pod skórę. Organizm reaguje na to jak na zagrożenie i wytwarza przeciwciała. W związku z tym stawianie baniek można pomóc w walce z właściwie każdą dolegliwością. Stanowi naturalną alternatywe dla antybiotyków.

Filozofia stawiania baniek

Chińskie przysłowie mówi: Tam, gdzie jest stagnacja, będzie ból. Usuń stagnację, a usuniesz ból.

W świetle tych słów, ból wynika z zastoju izablokowania Qi –  energii życiowej, limfy, flegmy i krwi. Jeśli ból jest istotą choroby, cierpienie jest wynikiem utrudnionego lub nieregularnego przepływu Qi w ciele. Bańka chińska jest zatem metodą przełamywania blokady, aby przywrócić naturalny przepływ energii w organizmie.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z bezpiecznej metody leczenia bańkami. Przekonaj się, że to naprawdę działa!

Kategorie: Medycyna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Follow by Email
Facebook
Facebook
YouTube
Instagram